Меню
25 березня 2021

Новий Toyota RAV4 Plug-in Hybrid ― ефективний та дружній до довкілля

РОЗПОЧАТО ПРИЙМАННЯ ЗАМОВЛЕНЬ

 

Toyota представляє новий автомобіль RAV4 Plug-in Hybrid

 

Toyota представляє новий RAV4 Plug-in Hybrid ― флагман лінійки гібридів бренда, який забезпечує оптимальне у своєму класі поєднання потужності та екологічності.

 

При розробці RAV4 Plug-in Hybrid Toyota застосувала передовий досвід в області гібридних технологій. Це дозволило створити не лише потужний, а й більш ефективний автомобіль. За результатами випробувань за циклом NEDC, викиди CO2 моделі становлять 27 г/м, а витрата пального ― 1,2 л/100 км (у комбінованому циклі NEDC).

 

1. ПРОДУКТИВНІСТЬ І ТЕХНОЛОГІЇ

Щоб збільшити потужність RAV4 Plug-in, а також забезпечити більший пробіг та швидкість у режимі електромобіля, інженери Toyota оснастили модель кращим двигуном разом із більшим акумулятором та інвертором.

 

Максимальна вихідна потужність установки разом із 2,5-літровим гібридним двигуном Dynamic Force* становить 306 к.с./225 кВт. Завдяки цьому автомобіль розганяється від 0 до 100 км/год за 6,0 с. У режимі електромобіля RAV4 Plug-in розганяється від 0 до 100 км/год за 10 с.

 

2,5-літровий двигун Dynamic Force*

Гібридний двигун RAV4 Plug-in є покращеною версією 2,5-літрового двигуна Dynamic Force, встановленого в гібридній моделі. Завдяки можливостям електричної системи новий двигун забезпечує більшу потужність і крутний момент.

 

4-циліндровий 16-клапанний двигун DOHC із робочим об’ємом 2 487 см3, що працює за циклом Аткінсона, оснащено інтелектуальною системою Dual VVT-i (з електронним управлінням), системою зміни фаз газорозподілу та системою D-4S (із безпосереднім/розподіленим впорскуванням). Хід поршня завдовжки 103,4 мм та високий ступінь стиснення 14,0:1 допомагають підвищити потужність та зекономити пальне. Максимальна потужність 185 к.с./136 кВт досягається при 6 000 об/хв.

 

Гібридна система включає фазу автоматичного прогріву, щоб захистити бензиновий двигун від надмірного зносу, який може виникнути при регулярному запуску холодного двигуна під час руху на високій швидкості. Спочатку потужність обмежена, а потім поступово збільшується. Про необхідність прогріву двигуна водія попереджує синій значок на панелі приладів автомобіля.

 

Нова гібридна система

Toyota розробила потужну гібридну систему для RAV4 Plug-in Hybrid. Для цього виробник застосував компактні та легкі компоненти гібридної технології четвертого покоління, представленої у RAV4 Hybrid, та оновив їх, аби забезпечити максимальну продуктивність.

 

У RAV4 Plug-in Hybrid режим електромобіля встановлено за замовчуванням: водій може проїхати на самій електротязі близько 75 км (за циклом WLTP) при повному заряді акумулятора. Цей показник перевищує розрахункову середню відстань, яку європейці долають від дому до роботи та назад. Автомобіль також може розвивати швидкість до 135 км/год винятково на електротязі (без запуску бензинового двигуна).

 

RAV4 Plug-in оснащено новим літій-іонним акумулятором, енергоємність якого збільшена до 18,1 кВт*год. Він містить 96 електроелементів та має номінальну напругу 355,2 В.

 

Акумулятор розташований під підлогою автомобіля, що дозволяє знизити центр ваги та не порушувати простір багажного відділу чи салону. Елементи охолоджуються за допомогою холодоагенту із системи кондиціонування.

 

Блок управління потужністю також зазнав певних змін. Було додано підвищувальний широтно-імпульсний перетворювач, що дозволило збільшити силу струму. Завдяки цьому високовольтний акумулятор виробляє більше енергії. Перетворювач DC-DC тепер є меншим, тихішим та ефективнішим, а крім того, краще охолоджується. Він розташований під задніми сидіннями, займаючи менше місця в салоні.

 

Передній електродвигун видає 134 кВт (проти 88 кВт у RAV4 Hybrid); потужність заднього двигуна залишилася на рівні 40 кВт. Завдяки електромотору гібридний двигун може працювати на низьких обертах. Це забезпечує зниження рівня шуму та вібрації у RAV4 Plug-in Hybrid.

 

Режими водіння

RAV4 Plug-in Hybrid пропонує чотири режими водіння:

 • режим електромобіля (EV) ― за замовчуванням;
 • режим гібрида (HV);
 • автоматичний режим HV/EV;
 • режим зарядки акумулятора під час руху.

 

За замовчуванням RAV4 Plug-in працює у режимі електромобіля навіть при інтенсивному прискоренні. Коли запас ходу на електротязі закінчується, автомобіль автоматично перемикається в режим гібрида. Це ключова перевага RAV4 Plug-in Hybrid, яка стала можливою завдяки розробці системи Plug-in на основі гібридної технології Toyota.

 

Водій може активувати режим гібрида на початку поїздки, а у разі потреби переключитись у режим електромобіля, наприклад, при в’їзді в місто.

 

Автоматичний режим EV/HV активується, коли автомобіль потребує додаткової потужності, наприклад, при різкому прискоренні. Після цього відразу відновлюється режим електромобіля.

 

Режим зарядки допомагає відновити рівень заряду акумулятора, коли він занадто низький для функціонування у режимі електромобіля. Для цього використовується енергія, згенерована двигуном.

 

Система послідовного перемикання передач підкермовими пелюстками дозволяє водієві гальмувати двигуном. Додаткову допомогу надає система Deceleration Assist Control**, яка автоматично збільшує гальмівний момент приводного двигуна при гальмуванні на спуску. Це забезпечує більш плавне водіння та менш інтенсивне використання гальм.

 

Безшумність та відсутність вібрацій

Інженери Toyota вжили численних заходів, аби знизити рівень шуму і вібрації у салоні та забезпечити тиху роботу гібридної системи Plug-in. Наприклад, трансмісія сконструйована таким чином, щоб зменшити шум від шестерень. Поверхня зубів самих шестерень є шліфованою для забезпечення більш плавної та тихої роботи. Демпферна система пом’якшує вібрації при запуску двигуна, а також зменшує коливання крутного моменту під час руху з постійною швидкістю.

 

Окрім того, рівень шуму та вібрації знижено завдяки додатковій ізоляції у передніх крилах та стійках, а також завдяки використанню акустичного лобового скла та передніх бокових вікон.

 

Система кондиціонування повітря з тепловим насосом

RAV4 Plug-in оснащений високоефективною системою кондиціонування повітря, що забезпечує комфорт у салоні. Вона застосовує насос, який вбирає теплову енергію з повітря ззовні, щоб нагріти салон.

 

 

Ефективна система кондиціонування включає функцію клімат-контролю S-FLOW, що скеровує нагрівання та вентиляцію лише на сидіння водія та пасажирів спереду і позаду. Її ефективність регулюється згідно з вибраною температурою, температурою у салоні та кількістю сонячного світла всередині автомобіля. Ця система також заощаджує енергію завдяки вимкненню функції осушувача повітря.

 

2. ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД КЕРМУВАННЯ

Завдяки розташуванню силової установки, зокрема високовольтного акумулятора під підлогою, центр тяжіння у новому автомобілі знижено ще більше. Це посилює стійкість управління автомобілем і створює неймовірне відчуття від водіння. Платформа GA-K забезпечує невелику вагу RAV4 Plug-in Hybrid та високу жорсткість кузова, а також гарантує впевненість кермування. На нерівних поверхнях автомобіль демонструє високу керованість і стабільність, швидко реагуючи на дії водія.

 

Інтелектуальний повний привод

Нові автомобілі RAV4 Plug-in Hybrid оснащені інтелектуальною електричною повноприводною системою AWD-i від Toyota. Компактна та легка, AWD-i використовує електродвигун на задній осі потужністю 40 кВт. Це забезпечує автомобілю приголомшливі повноприводні функції, характерні для позашляховиків, а також чудову економію пального порівняно з механічною системою. Вона однаково працює як у режимі електромобіля, так і при використанні гібридного двигуна.

 

Співвідношення крутного моменту на задній/передній осі автоматично оптимізується відповідно до умов водіння, забезпечуючи кращу керованість і стабільність на слизькій дорозі або під час руху бездоріжжям. Це відповідає ключовому принципу RAV4 — «Комфортне керування на будь-якій дорозі».

 

Режим Trail

У RAV4 Plug-in посилено повноприводні можливості завдяки режиму Trail — системі автоматичного блокування диференціала з підвищеним тертям. Водій може увімкнути її на панелі приладів. Ця система забезпечує оптимальне зчеплення на слизькій дорозі або дорозі з пошкодженим покриттям, а також допомагає подолати будь-які виклики на шляху. Наприклад, якщо одне з коліс втрачає контакт із поверхнею, режим Trail гальмуватиме колесо, котре обертається, та передаватиме крутний момент на колесо, що має зчеплення з поверхнею. Також режим Trail автоматично відрегулює реакцію на педаль акселератора та логіку роботи трансмісії.

 

Режими водіння

Водій може перемикати режими водіння NORMAL, ECO і SPORT, аби налаштувати продуктивність відгуку на педаль акселератора згідно з власними уподобаннями та умовами руху (режим SPORT адаптується як до прискорення, так і до уповільнення автомобіля). Цей вибір можна зробити у будь-якому з чотирьох гібридних режимів.

 

3. ДИЗАЙН ТА КОНСТРУКТОРСЬКІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

При розробці нової гібридної системи Toyota RAV4 Plug-in Hybrid дизайнери подбали про комфорт, зручність та відчуття просторості як для салону, так і для багажного відділу.

 

Нова модель автомобіля має такі ж габарити, як і RAV4 Hybrid. А силова установка не порушує простір у салоні. Об’єм багажного відділення трохи зменшився та становить 490 літрів, а підлогу піднято на 35 мм. Вона пласка та має додатковий простір для зберігання зарядного кабелю. Поверхня для завантаження багажу залишається пласкою і при складанні задніх сидінь (60:40), а безшовне з’єднання з підлогою багажного відділення дозволяє легко пересувати важкий багаж.

 

Боковий відсік багажника не має виступів, завдяки чому його можна використовувати для перевезення габаритних речей. Тут можна легко розмістити чотири сумки для гольфу або дві 77-літрові валізи. Максимальна маса буксирування причепа становить 1,5 тонни. Габарити паливного бака не зменшені. Його об’єм у 55 літрів забезпечує автомобілю чудовий запас ходу.

 

 

Дизайн екстер’єру

Зовні RAV4 Plug-in Hybrid відрізняється від свого гібридного побратима лише деякими деталями, котрі підкреслюють його спортивний характер. Накладка переднього бампера має декоративну металізовану вставку. Передні фари виконані в затемненому дизайні, а передня решітка радіатора декорована затемненим оздобленням. Захисна накладка заднього бампера пофарбована у чорний колір. А місце підключення зарядного пристрою приховано під кришкою на задньому правому крилі.

 

RAV4 Plug-in Hybrid оснащений більшими 19-дюймовими колесами та шинами. Вони мають особливий дизайн із п’ятьма подвійними спицями та контрастним металевим оздобленням комбінованою чорною глянцевою фарбою.

 

Окрім звичних відтінків, автомобіль також доступний у новому кольорі — «Пристрасному червоному» (Emotional Red)***.

 

Дизайн інтер’єру

Просторий салон оснащений сидіннями зі спортивним дизайном, оббитими комбінованою шкірою, з горизонтальними стібками червоного кольору на спинці та вертикальними червоними лініями у плечовій частині.

 

У стандартній комплектації передні сидіння мають електропривод, також усі сидіння облаштовані підігрівом.

 

На панелі приладів індикатор температури двигуна замінено на відображення рівня зарядки акумулятора. А на мультиінформаційному дисплеї відображаються інші специфічні дані про Plug-in Hybrid.

 

Автомобіль увібрав усі характеристики, якість та зручність модельного ряду RAV4 п’ятого покоління, включно з функцією кругового огляду для водія. Платформа GA-K дозволяє налаштувати низьку посадку водія за кермом. Це забезпечує чудові відчуття від перебування у салоні та кермування автомобілем.

 

Задні дверцята, що широко відчиняються, а також зменшена відстань між точкою посадки пасажира та порогом дверцят забезпечують легкий доступ до задніх сидінь. Просторі ніші для ніг та вентиляційні отвори додають комфорту в салоні.

 

Обладнання

RAV4 Plug-in оснащений новим обладнанням та опціями, що відповідають вимогам сучасних клієнтів і гарантують комфорт та зручність.

 

У стандартній комплектації є розетка живлення на Dym В/150 Вт. Її можна використовувати для підзарядки мобільних пристроїв. Також можна підключати побутові електроприлади потужністю до 150 Вт, наприклад, у разі вимкнення електроенергії удома. Додатково у салоні є 12 В розетки і порт Aux/USB для підключення смартфона та музичного плеєра.

 

Серед інших функцій — новітня мультимедійна система Toyota з підтримкою інтеграції смартфонів через системи Apple CarPlay або Android Auto.

 

RAV4 Plug-in оснащений 9-дюймовим сенсорним дисплеєм мультимедійної системи, розташованим на центральній консолі, та кольоровим проєкційним дисплеєм на лобове скло.

 

Система безпеки Toyota Safety Sense

Стандартна комплектація нового RAV4 Plug-in включає систему активної безпеки Toyota Safety Sense** нового покоління та системи допомоги водію. Вони розроблені з метою зменшення ризиків виникнення поширених інцидентів, що виникають на дорозі. В разі потреби асистенти сповіщають водія про небезпеку, забезпечують гальмування та підтримку рульового управління, аби зменшити наслідки можливого зіткнення.

 

Окрім виявлення транспортного засобу попереду, cистема попередження про загрозу фронтального зіткнення з функцією автоматичного гальмування (Pre-Collision System) розпізнає пішоходів (удень та вночі) та велосипедистів (удень). Адаптивний круїз-контроль (Dynamic Radar Cruise Control) разом із системою розпізнавання та інформування про дорожні знаки (Road Sign Assist) також гарантує безпеку, автоматично змінюючи швидкість автомобіля у смузі руху згідно з обмеженнями швидкості.

 

Поєднання функції системи попередження про з’їзд зі смуги руху (Lane Departure Alert) та системи утримання у смузі руху (Lane Tracing Assist) допомагає утримувати автомобіль у потрібній смузі.

 

4. БЕЗПЕЧНЕ ТА ЕФЕКТИВНЕ ЗАРЯДЖАННЯ

Простота зарядки — ключова необхідна функція будь-якого електромобіля. RAV4 Plug-in Hybrid гарантує ефективне заряджання до 100% усього за 2 год. 45 хв. Автомобіль оснащений швидкою зарядкою до 6,6 кВт, що не впливає на термін експлуатації акумулятора. У стандартній комплектації наявний 7,5-метровий кабель Type 2 Mode 2 для підключення до джерел живлення на 10A у житловому будинку. Таким чином автомобіль можна зарядити за 8 годин.

 

Розетка для зарядки автомобіля розташована на задньому правому крилі й оснащена кришкою, що автоматично блокується та розблоковується разом із дверцятами автомобіля. Роз’єм має захист від перегрівання, а також індикатор, що відображає процес заряджання і його завершення.

 

Для оптимальної швидкості заряджання та безпеки Toyota рекомендує поєднувати зарядку через кабель Type 2 Mode 3 на 32 A та настінну зарядну станцію. Завдяки цьому компактному інтегрованому обладнанню заряджання займе близько 2 год. 45 хв.

 

Ще більше вражаючих фактів про RAV4 Plug-In Hybrid у тест-драйві від Сергія Волощенка.

 

* Значення вказане умовно та може незначною мірою відрізнятися від робочого об’єму двигуна. Більш детальна інформація наявна в офіційних дилерів Toyota.

 

** Наведені тут і далі електронні системи є допоміжними та за жодних обставин не можуть замінити водія, який завжди є відповідальним за безпечне керування. Перед початком руху водій повинен ознайомитися з експлуатаційною документацією та впевнитися в безпечності обраного прийому керування.

 

*** Наведені тут і далі назви комплектацій та кольорів кузова/салону є суто умовними, використовуються винятково заради зручності в розподілі наборів параметрів автомобіля та можуть відрізнятися або бути відсутніми в інших документах або матеріалах.

 

Залишились запитання?

Проставляючи цю відмітку я надаю свою однозначну згоду на обробку своїх персональних даних, а саме: прізвища, імені, по батькові, адреси електронної пошти, номера телефону, Тойота Центр Вінниця ТОВ «Преміум Мотор» (код ЄДРПОУ 45088195, 23223, Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Зарванці, вул. Молодіжна, 31) та ПІІ «Тойота-Україна» (код ЄДРПОУ 32589471, проспект Степана Бандери, 24-Б, м. Київ 04073), надалі - «Володільці», з метою запису на тест-драйв та проходження тест-драйву автомобіля, отримання інформації щодо товарів та послуг Володільців, здійснення маркетингової діяльності та діяльності з просування продукції під торговельними марками «Toyota» («Тойота») та/або «Lexus» («Лексус»), досліджень ринку та споживацького попиту, на наступних умовах:

 • Надані мною персональні дані, в межах зазначеної вище мети обробки персональних даних, можуть бути передані афілійованим особам Володільця (будь-яким компаніям групи Toyota, незалежно від країни), офіційним дилерам Володільця (які також можуть виступати як розпорядники персональних даних), а також іншим особам, що мають договірні відносини з Володільцем та/або його офіційними дилерами та здійснюють рекламні, маркетингові заходи тощо.
 • Також цим я надаю згоду на отримання мною від усіх зазначених вище осіб повідомлень рекламно-інформаційного характеру з метою запису на тест-драйв та проходження тест-драйву автомобіля (в т.ч. авто з пробігом), запису на сервіс та здійснення маркетингової діяльності та діяльності з просування продукції під торговельними марками «Toyota» («Тойота») та/або «Lexus» («Лексус»), досліджень ринку та споживацького попиту тощо.
 • Ця згода чинна протягом строку, необхідного для реалізації передбаченої нею мети обробки персональних даних, та може бути відкликана шляхом направлення повідомленнь Володільцям. Відкликання цієї згоди матиме наслідком припинення обробки моїх персональних даних.
 • Я повідомлений(а) про Володільців моїх персональних даних, склад та зміст, мету обробки моїх персональних даних та осіб, яким передаються мої персональні дані. Поширення, передача та надання доступу до персональних даних іншим особам в рамках цієї згоди, не потребуватимуть отримання окремої згоди на такі дії або надання мені окремого повідомлення.
 • Будь-які звернення стосовно обробки моїх персональних даних мають бути направлені на вказані вище адреси Володільців.
 • Я повідомлений(а) про те, що маю наступні права суб'єкта персональних даних, передбачені ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних», а саме:
  • знати про джерела збирання, місцезнаходження своїх персональних даних, мету їх обробки, місцезнаходження або місце проживання (перебування) володільців чи розпорядника персональних даних або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом;
  • отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються мої персональні дані;
  • на доступ до своїх персональних даних;
  • отримувати не пізніш як за тридцять календарних днів з дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи обробляються мої персональні дані, а також отримувати зміст таких персональних даних;
  • пред’являти вмотивовану вимогу володільцю персональних даних із запереченням проти обробки своїх персональних даних;
  • пред’являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником персональних даних, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними;
  • на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;
  • звертатися із скаргами на обробку своїх персональних даних до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або суду
  • на захист від автоматизованого рішення, яке має для нього правові наслідки.
  • застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних;
  • вносити застереження стосовно обмеження права на обробку своїх персональних даних під час надання згоди;
  • відкликати згоду на обробку персональних даних;
  • знати механізм автоматичної обробки персональних даних;
  • на захист від автоматизованого рішення, яке має для нього правові наслідки.

Дякуємо за візит на сайт Тойота Центр Вінниця.
Ми прагнемо бути кращими для вас!

Є ідеї та пропозиції щодо покращення нашої роботи?

Так, де написати?
Завжди раді зустрічам з вами!